©2005 Hena Yazlım Ltd. Şti. Tüm hakları saklıdır.
TeknoAgent Tekstil Acenta Takip Sistemi

TeknoAgent, Tekstil mümessillik firmalarının tüm faliyetlerini bilgisayar ortamında takip edip, yönetmelerini sağlayan gelişmiş bir bilgisayar programıdır.


Program Modülleri
Kolleksiyon ve Artikel Modülü:

Kolleksiyon veya Arge faaliyetleri çerçevesinde gündeminizde olan model çalışmalarının takibatı yapılır. Bu çalışmalardan elde edilen tecrübeler yeniden kullanılabilir olarak sistemde tutulur. Yapılan çalışmalara sipariş gelmesi durumunda, kullanıcıya kolaylık olarak hızlıca siparişe dünüştürülür. Bu modül ile ayrıca artikellerin siparişe dönüş performansları da değerlendirilebilir
Kolleksiyon ve Artikel Modülü Bölümleri:

Sipariş Modülü:

Gelen siparişlerin sisteme tanımlandığı bölümdür.
Sipariş modülü bölümleri:

Planlama ve Takip Modülü:

Siparişlerin takip edilmesi gereken kritik süreçleri, aralarındaki ilişkiler belirlenerek, hedef sevkiyat tarihine göre planlanır.  Bu plan tamamen görsel bir ortamda, bir zaman çizelgesi üzerinde, sürükle bırak sistemiyle yapılır. Sipariş süreçlerinde meydana gelebilecek değişikliler, otomatik revizyonlarla planda güncellenir.

Yapılan bu plan çerçevesinde sistem, ilgili kişilere doğru zamanlarda yapacağı uyarılar ve bilgilendirmelerle, kritik süreçlerin atlanma ihtimalini sıfıra indirerek, bu konudaki zaman, iş gücü ve performans kayıplarını minimuma indirir.

İç Kalite Kontrol Modülü:

Yapılan numune ve kolleksiyon çalışmalarının iç kalite kontrol departmanında zamanında ve doğru bir şekilde kontrol edilmesini organize eder. Kontrol edilecek iş için ilgili personel kalite kontrol iş emri oluşturur. Bu iş emri önem ve aciliyet durumuna göre iç kalite kontrol deparmanı iş kuyruğuna girer. Kalite kontrol departmanındaki personel iş listesine düşen kalite kontrol iş emirlerini doğru sırada kontrol eder.


Bu modül ile iç kalite kontrol faliyetleri etkili bir şekilde yönetilerek bu konudaki aksaklıklar minimize edilir.
Dış Kalite Kontrol Modülü:

Kalite kontrol standarları tanımlanır. Bu standarlarda, yükleme miktarına göre kontrol edilmesi gereken adetler ve kontrol sonucunda kabul edilebilir majör ve kritik hata limitleri belirlenir. Sipariş modülünde her siparişin kalite kontrol standardı belirlenmiştir. Siparişlerin kalite kontrol sonuçları kalite kontrol modülüne girilir ve sipariş yükleme onayı otomatik olarak belirlenir. Bu modül lokal sistemde off-line çalışabildiği gibi, özel geliştirilecek mobil çözümlerle online da çalışabilir.
Yükleme Modülü:

Yapılan yüklemelerin takip edildiği bölümdür. Açılan yükleme kartında yükleme bilgileri, yüklenen sipariş ve artikeller ile adet dağılımı girilir. Parsiyel yüklemeler, sipariş adetleri ve geçmiş yükleme adetleri karşılaştırılarak takip edilir. Yüklemesi tamamlanan siparişlerin statüleri otomatik olarak "Yüklendi" olur. Bu kısım aynı zamanda finans modülü için kaynak teşkil eder.

Finans Modülü:

Yapılan yüklemeler doğrultusunda komisyon faturalarının oluşturulması ve takibi işlemlerinin yönetildiği bölümdür. Belirlenen komisyon oranlarında komisyon faturaları oluşturulur. Komisyon oranları siparişler için ayrı ayrı belirleneceği gibi, sipariş kriterleri çerçevesinde tanımlanan komisyon formülleri ile de otomatik olarak hesaplanabilir.

ANA SAYFA   |    ÜRÜNLER   |    HİZMETLER    |    PROJELER    |    HAKKIMIZDA        İLETİŞİM